زيرساخت‌هاى لازم براى برنامه‌ريزى انفورماتيك دستگاه‌هاى كشور

چكيده:
نظام انفورماتيكى يك كشور، علاوه بر تامين اطلاعات مورد نياز فعاليت دستگاه‌هاى دولتى و ابزارى براى سازماندهى و مديريت و راهبرى عمليات دستگاه‌ها، به عنوان ابزارى مهم براى نهاد برنامه‌ريزى مورد استفاده قرار مى گيرد.
اما اين موضوع در صورتى امكان‌پذير است، كه اين نظام داراى قابليت‌ها و توانایی‌ها و خصوصيات مناسب باشد. اين امر ميسر نيست مگر با برنامه‌ريزى مناسب براى توسعه همين نظام انفورماتيكى تا در برنامه‌ريزى‌هاى بعدى به كمك فراروند برنامه‌ريزى كشور بيايد. از اين رو به نظر مى‌رسد، مهم‌ترين فعاليت در برنامه‌ريزى دراز مدت توسعه كشور، برنامه‌ريزى براى توسعه نظام انفورماتيك كشور باشد.
بخش عمده‌اى از اين برنامه‌ريزى در سطح دستگاه‌هاى دولتى انجام مى‌شود. براى اينكه نظام انفورماتيك در دستگاه‌هاى كشور توسعه يابد، بايد زيرساخت‌ها و بستره مناسب براى آن ايجاد شود.
در اين مقاله پس از توضيح خصوصيات برنامه ريزى انفورماتيك توسعه كشور و طرح آن در سطح دستگاه‌هاى دولتى، تنگناها و مشكلات موجود براى انجام اين برنامه ريزى مورد بحث قرار مى‌گيرد و پس از آن زير ساخت‌هاى لازم براى نظام انفورماتيكى كشور مطرح شده و همچنين راهكارهاى عملى در برنامه‌ريزى انفورماتيك كشور مشخص مى‌گردد.

زيرساخت هاى لازم براى برنامه ريزى انفورماتيك دستگاههاى كشور

این مطلب را نیز مطالعه کنید :  یک الگوی برنامه درسی و مدرسه ای مبتنی بر مبانی معرفت دینی - حکمت

آثارمقالاتمقالات منتشرنشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *