نظر آقای دکتر مصطفی قادری در مورد کتاب گذار در بحران


آقای دکتر مصطفی قادری، دانشیار‌ دانشگاه علامه طباطبائی:

ما یک سری کتاب در حوزه تعلیم و تربیتی داریم که دانشگاهی هستند و در اختیار معلمان و دانشجویان قرار می گیرد اما کتابی که آقای اردوان مجیدی نوشته‌اند  کتاب یک خصلت مهم دارد ما از این جنس کتاب‌ها کم داریم که به بتواند به تجربه‌های یک مدیر یک مربی که سال‌ها است در حوزه آموزش و پرورش دارد کار می‌کند آن دانش و تجربه‌ای را که دارد را بتواند در یک کتاب تنظیم کرده و آن را منتشر کند تا بقیه معلمان  آن را مطالعه کنند.

بنابراین این کتاب از آن جهت مهم است که علاوه بر اینکه  دانش تئوری و دانشگاهی و آکادمی یک دانش عملگرایی را جمع آوری کرده است. بعضی‌ها هستند که دانش عملی را تبدیل به یک دانش شخصی می‌کنند. و این خیلی مهم است.

مولف کتاب گذار در بحران توانسته است این تجربیات را یکجا جمع آوری نمایند.

بنابراین من خواندن این کتاب را برای همه مدیران مدارس توصیه می‌کنم. کتابی که درگیر مسائل عملی است. و همانطور می‌دانید مسائل عملی و مسائل تئوری کاملا از هم متفاوت هستند.این‌ها معمولا آنی هستند معمولا خاص  و ویژه هستند. و این تجربه‌های عملی که در کتاب ملاحظه می‌شود در واقع یک جور تعلیم هستند.«تعلیم مسائل عملی نه مسائل نظری.»

یعنی آقای مجیدی دانش عملی خودش را به یک تفکر عملی تبدیل می‌کند.نه به یک تئوری.

بنابراین در حد تفکر عملی این کتاب می‌تواند برای کسانی در کف مدارس و کلاس‌های تدریس کار می‌کنند خیلی می‌تواند مفید باشد پس توصیه می‌کنم که مدیران و افراد مسئول در حوزه مدارس این کتاب را مطالعه کنند.

این مطلب را نیز مطالعه کنید :  نظر آقای دکتر نبی اصلانی در مورد کتاب گذار در بحران

یادداشت های همکاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *