یک نسخه پیشنهادی سیاستهای کلی نظام در تحول آموزش و پرورش


سیاستهای کلی نظام در تحول آموزش و پرورش، در سال 1392، تقریبا همزمان و هماهنگ با سند تحول بنیادین، به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام، و مقام معظم رهبری رسید، و ابلاغ شد. در سال 1400، بازنگری این سیاستها، در دستور کار کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی مجمع تشخیص مصلحت نظام، و نیز همکاری معاونت علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه قرار گرفت.
با توجه به اینکه به نظر می رسد، بازنگری در سیاستها، نیازمند بازنگری در ترکیب بندی سیاستها نیز باشد، بر اساس طراحی ای که از معماری نظام آموزشی در سالهای گذشته انجام شده است، یک نسخه پیشنهادی از سیاستها، بر اساس معماری مذکور، توسط نگارنده به سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه شد، تا ضمن دریافت نقدها و نظرات صاحبنظران، در صورت لزوم مورد استفاده تیم بازنگری قرار گیرد. در اینجا این نسخه به پیوست برای دریافت نقدها و نظرات صاحبنظران، به اشتراک گذاشته می شود. ضمنا، علاوه بر اینکه مولفه های معماری پشتیبان سند، در مستندات مختلف ارائه شده در این وبگاه تبیین شده است، ان شاء الله در اولین فرصت، در یک ارائه، تبیینی از ابعاد معماری پشتیان سیاستهای ارائه شده، توسط نگارنده ارائه خواهد شد.

نظرات رسیده صاحبنظران بزرگوار، حتی الامکان در نسخه های جدید ویرایش به روز خواهد شد. ان شاء الله.

متن نسخه پیشنهادی سیاستهای کلی نظام در تحول آموزش و پرورش – ویرایش دوم – 27 دی 1400

این مطلب را نیز مطالعه کنید :  تحليل مشخصه ها و نيازمندی‌های برنامه درسی نخبه پرور برای پرورش بومی نخبگان و تعديل مهاجرت نخبگان در پديده جهانی شدن

آثارپروژه تحول معماری نظام آموزشی (مبنا)پروژه‌های پژوهشیپروژه‌های معماری نظام تعلیم و تربیت و برنامه درسیمقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *